Padari arī Tu, šo pasauli zaļāku!

Ar devīzi: “Tu vari padarīt pasauli zaļāku - izmantojot lietas otrreiz, piešķirot tām jaunu dzīvi!” Siguļu PII “Piejūra” ir aizritējis aprīļa mēnesis.

3. aprīlī, pedagogiem savstarpēji daloties pieredzē, demonstrējot labās prakses piemērus, cik daudzveidīgi iespējams izmantot lietas otrreiz, aizvadīta SPII “Piejūra” pedagogu gada metodisko darbu prezentēšana, kas nu jau pārtapusi grāmatā. Šogad Ekoskolas gada tēmas ietvaros ATKRITUMI, par gada metodiskā darba vadmotīvu tika izraudzīts "LAI PĀRTOP...", ļaujot vaļu pedagogiem, kopīgi ar bērniem izzināt, cik dažādi ir iespējams lietas izmantot otrreizēji, turklāt mācību procesā, iegūstot daudz un dažādas zināšanas, jaunas prasmes visās mācību jomās. Šis ir jau trešais pedagogu kopīgi radītais metodiskais materiāls, kas kalpos kā ideju lāde radošākam, daudzveidīgākam ikdienas darbam.

Tagad, gan SPII “Piejūra” bērni, gan pieaugušie zinām, ka no dzīvnieku barības maisiem, var izveidot lieliskus priekšautus, dzīvnieku konservu bundžas var pārtapt par brīnišķīgiem puķu podiem, zeķubikses, kas vairs neder, noder kaķu gultas pagatavošanai un Dzīvnieku patversmes “Ulubele”  kaķi var justies labāk. Pet pudeles noder arī krājkases izgatavošanai un boulinga spēles izveidei, izbalējušais krekls var iegūt otru elpu, to nobatikojot, tēta celtniecības spaiņi var pārtapt par mūzikas instrumentiem, padarot mūzikas rotaļnodarbības vēl aizraujošākas.

Pateicoties SPII “Piejūra” Ekoskolas prezidentes Kristīnes Pudistes iedvesmai un atbalstam, notika arī pedagogu radošā meistarklase, kad Ekoskolas gada tēmas ATKRITUMI ietvaros, izmantojot kartona caurules, tapa pedagogu pavasara izrādes “Ezīša Fuksīša dzimšanas diena”  rekvizīti,  mūzikas instrumenti  mūzikas rotaļnodarbībām, bērnu ikdienas rotaļu un lietu novietošanas atribūtika.

Padari arī Tu, šo pasauli zaļāku, izmantojot lietas otrreiz!

  Padari arī Tu, šo pasauli zaļāku, izmantojot lietas otrreiz!  Parūpējies arī Tu, par apkārtējās vides saglabāšanu, izmantojot lietas otrreiz!